Aktualność

Projekty

Kultura bez reszty. Kultura bez resztek.

Kultura bez reszty. Kultura bez resztek. Zapraszamy na warsztaty ekologiczne!


Z radością informujemy, że od września do listopada 2019 roku Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie przygotowało dla mieszkańców Głogoczowa cykl bardzo ciekawych ekologicznych spotkań warsztatowych z elementami wykładów o artystach ekologicznie zaangażowanych i sztuce proekologicznej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


TEMATYKA WARSZTATÓW

Każde spotkanie warsztatowe poprzedzone będzie miniwykładem połączonym z pokazem prac artystów ekologicznie zaangażowanych – chcemy, aby mieszkańcy Głogoczowa mieli okazję zobaczyć prace artystów międzynarodowych, z tzw. wyższej półki. Planujemy pokazać w formie prezentacji zarówno obrazy, jak i inne formy przekazu, np. instalacje, które znajdują się w przestrzeni publicznej. Pokazy te mają otworzyć mieszkańców, pokazać inny świat, świat sztuki zaangażowanej społecznie, ale jednocześnie użytecznej publicznie.


13 WRZEŚNIA 2019

Spotkanie wprowadzające do tematyki zero waste, czyli „Warsztaty zero waste lifestyle” na których omawiać będziemy takie tematy jak (w nawiązaniu do wcześniej pokazanych prac)

– problem ilości odpadów na świecie i w Polsce,
– prezentację na czym polega styl życia bez śmieci,
– jakie są zalety takiego stylu życia (ekologia, oszczędność, zdrowie, oszczędność czasu i energii)
– prezentację „niezbędnika zero waste” czyli bardzo szerokiego zbioru wielorazowych alternatyw do jednorazowych produktów codziennego użytku, domowych sposobów na wiele zamienników jak również niektóre przykłady komercyjnych produktów pokazujących, że również sklepy zaczynają odpowiadać na ten trend.

ZAPISY u Agnieszki Węgrzyn, tel 694900264, mail: agaglogoczow@gmail.com


11 PAŹDZIERNIKA 2019

Warsztaty z chemii domowej obejmujące:

– minwykład artystyczny z prezentacją oraz króciutkie wprowadzenie do tematu zero waste jeżeli będą osoby, których nie było na poprzednim spotkaniu
– omówienie szerokiego spektrum domowych sposobów na czyszczenie kuchni i łazienki wg zasad zero waste
– wspólne przygotowanie 2-3 detergentów (np. uniwersalny płyn do czyszczenia, proszek do prania i proszek do zmywarki) z możliwością zabrania próbek do domu.

ZAPISY JUŻ WKRÓTCE PO KLINIĘCIU W TEN LINK


8 LISTOPADA

Warsztaty domowych kosmetyków, które przebiegną podobnie jak pozostałe:

– miniwykład artystyczny z prezentacją oraz króciutkie wprowadzenie do tematu zero waste jeżeli będą osoby, których nie było na poprzednich spotkaniach
– omówienie domowych sposobów na domową pielęgnację i higienę wg zasad zero waste
– wspólne przygotowanie 2-3 kosmetyków (np. krem, balsam, dezodorant) z możliwością zabrania próbek do domu.

ZAPISY JUŻ WKRÓTCE PO KLINIĘCIU W  TEN LINK

 

 

Głogoczów / 08 sierpnia 2019
Głogoczów-wieś jak Dzwon