Aktualność

Konkursy

Nagrody Kryształy Soli 2022 rozdane!

Z radością i dumą informujemy, że działalność Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie została doceniona w konkursie o Nagrodę „Kryształy Soli” wręczaną najlepszym małopolskim organizacjom pozarządowym za rok 2022.


Kryształy Soli

Ustanowiona w 2005 roku nagroda dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jej głównym celem jest wzmacnianie wizerunku trzeciego sektora, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.


Podczas uroczystej gali rozdania nagród – która odbyła się 13 grudnia w Filharmonii Krakowskiej, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie otrzymało wyróżnienie w kategorii KULTURA i TOŻSAMOŚĆ REGIONALNA w dowód uznania za działalność na rzecz kultywowanie lokalnych tradycji oraz upowszechniania historii swojej „malej ojczyzny”. Za prowadzenie działań na rzecz aktywizacji i integracji społeczności Głogoczowa i Gminy Myślenie, budowania więzi społecznych i wzmacniania tożsamości regionalnej poprzez dokumentowanie lokalnych wydarzeń w ramach projektu “Archiwum Społeczne Wsi Głogoczów”.

Dziękujemy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych za zgłoszenie do konkursu, a Panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu i Kapitule Konkursu za docenienie naszych działań.


Piszą o nas:

dziennikpolski24.pl/gospodynie-z-glogoczowa-wyroznione-podczas-gali-krysztaly-soli

miasto-info.pl/myslenice/gospodynie-z-glogoczowa-wyroznione-w-kategorii-kultura-i-tozsamosc-regionalna

Kronika Krakowska z dnia 15.12.2022 godz. 21.30 (min 5.55) 

 


Jesteśmy dumne, że już po raz drugi nasza działalność została doceniona na poziomie wojewódzkim – w 2014 roku również otrzymałyśmy wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Kryształy Soli, ale w kategorii „Aktywizacja społeczna i obywatelska”. Stowarzyszenie Gospodyń z Głogoczowa zostało docenione za unikalne połączenie działań na rzecz propagowania kultury ludowej, pielęgnowanie tradycji regionalnej, integracji i aktywizacji społeczności lokalnej oraz kreowania i promocji przedsiębiorczych postaw.

gazeta.myslenice.pl/krysztalowe-gospodynie-z-glogoczowa

Głogoczów / 15 gru 2022
Głogoczów-wieś jak Dzwon