Aktualność

Z życia stowarzyszenia

4.02. Zapraszamy na otwarte spotkanie SGW

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie ZAPRASZA wszystkie Mieszkanki Głogoczowa na otwarte spotkanie Stowarzyszenia.

Co będziemy robić?
W miłym towarzystwie słodkości 😉
– opowiemy co robią członkinie SGW w ramach swojej działalności w stowarzyszeniu,
– poznamy się bliżej,
– zintegrujemy na wspólnych grach i zabawach,
– a do tego weźmiemy udział w warsztacie z tworzenia kolaży intuicyjnych – weźcie swoje gazety!
Nasza misja to „WSPIERAMY KOBIETY W DZIAŁANIACH!” – czekamy na Ciebie! Zobacz jak to jest być Głogoczowską Gospodynią i dołącz do nas!!
Spotkanie jest otwarte i niezobowiązujące, możesz poprostu bliżej nas poznać i miło spędzić czas.
Do zobaczenia!
Sobota 4 luty
Godzina: 17.00
WDK w Głogoczowie
Zapraszamy!!
ps. Jeśli chcesz przyjść, ale nie masz co zrobić z dziećmi coś wymyślimy również dla nich. Daj tylko znać, żebyśmy wiedziały w jakim wieku będą. Masz pytania,swoje propozycje? Zadzwoń 694900264.

Podczas spotkania odbędzie się warsztat z tworzenia kolażu intuicyjnego prowadzony przez Justyna Sekuła z Fundacja Twórcze Superwizje 😍 ✂️📰🗞🔖
Kolaż intuicyjny to technika „przetwórcza” polegająca na łączeniu dowolnych materiałów i nadawaniu im nowego kontekstu. Spokojnie, nie potrzeba tu wybitnych zdolności plastycznych. Za to bardzo przyda się ciekawość, otwartość i chęć doświadczania. Każdy potrafi zrobić kolaż. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że ten prosty, przyjemny i łatwo dostępny rodzaj artystycznego wyrazu często przynosi zadziwiające rezultaty.
Podczas warsztatu kolażu intuicyjnego:
● poznamy technikę kolażu intuicyjnego, która może stać się stałą praktyką swobodnej, twórczej ekspresji i zacieśniania społecznych więzi,
● stworzymy swoją własną, niepowtarzalną Mapę Marzeń Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie i doświadczymy tego, jak to jest zapomnieć na chwilę o całym świecie, świetnie się przy tym bawiąc,
● pokonamy blokady twórcze i nawiążecie kontakt z Naszymi Wewnętrznymi Artystami/tkami, zyskując kreatywną moc do działania w świecie.
Justyna tak pisze o sobie👉 Z wykształcenia jestem socjolożką, z pasji artystką audiowizualną, z powołania animatorką społeczną. W życiu – nie tylko artystycznym – inspiruje mnie aspekt twórczego manifestu, różnorodność technik i sposobów wyrazu, stwarzanie przestrzeni na spontaniczne eksperymenty. Lubię podążać za tym co intuicyjne. Wierzę, że zabawa w sztukę, zabawa sztuką i sztuka zabawy nie muszą wykluczać głębokiej refleksji o ich miejscu i roli w
życiu każdego z nas – a wręcz do niej zachęcać. Zamiłowanie do twórczości i psychologii łączę zgłębiając tajniki arteterapii (terapii poprzez sztukę). Byłam dzieckiem ciekawskim, którego wszędzie pełno. I tak mi zostało do dzisiaj.
Będzie cudownie!! Przybywajcie!!

Głogoczów / 17 sty 2023
Głogoczów-wieś jak Dzwon