Aktualność

Projekty

27.11 „Po co owadom zapylającym domy?” w Przedszkolu Samorządowym w Głogoczowie

27 listopada członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie wraz z wolontariuszami i paniami z Przedszkola Samorządowego w Głogoczowie poprowadziły warsztat dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Głogoczowie pt. „Po co owadom zapylającym domy?”

Na warsztatach dzieci dowiedziały się jaką rolę w przyrodzie odgrywają owady zapylające, a także dlaczego warto je chronić. Główna aktywność polegała na wykonaniu schronienia – domku dla owadów zapylających. Wszyscy bawili się tak świetnie, że nie zdążyliśmy nawet zrobić większej ilości zdjęć. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci zgodnie powiedziały że bardzo im sie podobało, dowiedziały się ciekawych rzeczy i chciałyby więcej takich spotkań 🙂


Warsztat odbył się w ramach realizacji projektu Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie „Polska to My. Przyszłość to Wy” dofinansowanego ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS oraz Gminę Myślenice.


        

 

Głogoczów / 01 Gru 2019
Głogoczów-wieś jak Dzwon