Aktualność

Projekty

04.12 Wernisaż on-line

Zapraszamy na wernisaż on-line wystawy „Głogoczów oczami Seniorów” na profilu FB Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie.


W dniu 4 grudnia 2020 roku odbędzie się on-line wernisaż wystawy „Głogoczów oczami Seniorów” będącej podsumowaniem projektu „Głogoczów oczami Seniorów” dofinansowanego ze środków Powiatu Myślenickiego. Na wernisażu prezes SGW, Agnieszka Węgrzyn opowie o idei Archiwum Społecznego Głogoczowa. Zobaczymy też wybrane na wystawę zdjęcia i katalog. Spotka się z nami Józef Tomal, starosta Powiatu Myślenickiego. Zapraszamy na Facebooka Głogoczowskich Gospodyń!!!


GŁOGOCZÓW OCZAMI SENIORÓW

W ramach realizacji projektu zebrałyśmy i udostępniłyśmy w Archiwum Społecznym wsi Głogoczów ponad 300 zdjęć pozyskanych od 18 głogoczowskich Seniorów. Aby promować zebrane zasoby powstała wystawa, która od grudnia wisieć będzie w Galerii Dzwonnica Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie oraz 100 sztuk katalogu w którym podziwiać można szerzej opisane zdjęcia z wystawy. Wystawę będzie można zobaczyć także na naszym FB. Serdecznie wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, wystawy i katalogu Mieszkańcom dziękujemy!


Zaangażowanie seniorów z Głogoczowa w tworzenie Archiwum oraz wystawy fotografii z dawnego Głogoczowa jest naszym pomysłem na przeciwdziałanie izolacji społecznej i aktywizację seniorów w dobie pandemii COVID19.


Głogoczów / 29 Lis 2020
Głogoczów-wieś jak Dzwon